DOLAR 31,0211 0.04%
EURO 33,7846 0.6%
ALTIN 2.023,950,30
BITCOIN 16087581,51%
İstanbul

AÇIK

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kılıçdaroğlu ile görüşen CHP’li 81 vilayet liderinden “değişim” bildirisi: Dönüşümü sağlayacak olan bireyler değil fikirlerdir
  • MAGAZİN BORSASI
  • GÜNDEM
  • Kılıçdaroğlu ile görüşen CHP’li 81 vilayet liderinden “değişim” bildirisi: Dönüşümü sağlayacak olan bireyler değil fikirlerdir

Kılıçdaroğlu ile görüşen CHP’li 81 vilayet liderinden “değişim” bildirisi: Dönüşümü sağlayacak olan bireyler değil fikirlerdir

ABONE OL
Haziran 22, 2023 12:00
Kılıçdaroğlu ile görüşen CHP’li 81 vilayet liderinden “değişim” bildirisi: Dönüşümü sağlayacak olan bireyler değil fikirlerdir
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ad826x90
ad826x90

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün İl Başkanları Toplantısı’na başkanlık etti. Görüşmenin ardından 81 il başkanının imzasıyla yayınlanan ortak metinde, “Eleştirileri takip ettik. Değişim, albenisi olan sihirli bir sözcüktür. Ancak kalıcı bir değişimi, dönüşümü sağlayacak olan kişilerden ziyade fikirler ve ilkelerdir. Kişi bazlı kurtarıcı söyleminden kaynaklanan, yapısal ve işleyişsel eksikleri içermeyen değişim taleplerinin sağlıklı bir sonuç doğurmayacağı ortadadır.” denildi. Bu açıklama, seçim yenilgisinin ardından “değişim” ve “istifa” çağrılarına rağmen il başkanlarının Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğu yönünde analiz edildi.

9 SAATE YAKIN KONUŞTULAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki İl Başkanları Toplantısı dün 8 buçuk saat sürdü. Basına kapalı toplantıda, “CHP’de değişim” çağrıları ve kurultay takvimi ele alındı, seçim sonrası değerlendirme yapıldı.

“KAPSAMLI VE VERİMLİ BİR TOPLANTI OLDU”

ad826x90

Değişim mesajlarının verildiği toplantı sonrasında CHP’nin 81 il başkanı sosyal medya üzerinden ortak açıklama yayınladı. Metinde şu ifadeler yer aldı: “CHP il başkanları olarak seçimi takip eden süreçte her bir ilimizde değerlendirme toplantıları gerçekleştirdik. Seçim sonuçlarını doğru yorumlayabilmek, dersler çıkarabilmek, önümüzdeki sürece daha güçlü girebilmek için konuşmak yerine bizlere oy versin, vermesin vatandaşlarımızı dinlemeyi tercih ettik ve devamında 21 Haziran Çarşamba günü genel merkezimizde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte kapsamlı ve verimli bir toplantı yaptık.

“DEĞİŞİM ALBENİSİ OLAN SİHİRLİ BİR SÖZCÜK”

Düyün-u Umumiye Kabinesinin memleketi Uluslararası tefecilere teslim ettiği bir dönemde, bizler sessizce çalışmalarımızı yürütürken, bir yandan da kamuoyundaki eleştirileri ve talepleri dikkatlice takip ettik. Değişim, albenisi olan sihirli bir sözcüktür. Ancak kalıcı bir değişimi, dönüşümü sağlayacak olan kişilerden ziyade fikirler ve ilkelerdir. Kişi bazlı kurtarıcı söyleminden kaynaklanan, yapısal ve işleyişsel eksikleri içermeyen değişim taleplerinin sağlıklı bir sonuç doğurmayacağı ortadadır.

“HİÇBİRİMİZ ELEŞTİRİDEN MUAF DEĞİLİZ”

Partimizde Genel Başkanımız dahil hiçbirimiz eleştiriden muaf değiliz. Yapıcı, eksiklerimizi gösteren eleştirilerin başımızın üzerinde yeri vardır, kabulümüzdür. Nitekim toplantımızda bizler il başkanı olarak düşüncelerimizi eleştirilerimizi özgürce dile getirdik. Bununla birlikte seçim süreci boyunca hepimizden daha çok çalıştığının bizzat tanığı olduğumuz Genel Başkanımızı itibarsızlaştırmaya yönelik yaklaşımları tasvip etmediğimizin de bilinmesini isteriz. CHP yüz yıllık bir ulu çınardır, genel başkanından il başkanına sorumlu bütün mevkilerdeki yöneticilerini örgütlerinin seçtiği köklü bir partidir.

“KURULTAY SÜRECİNİ FİİLİ OLARAK BAŞLATMIŞ BULUNUYORUZ”

Biz il başkanları olarak değişimden yana mıyız? Elbette. Değişim konusunda “Örgüt bu konuda ne düşünüyor acaba?” diye soran olmasa da biliyoruz ki, partimizin tarihsel yolculuğunu Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına taşıyacak kadrolar Cumhuriyet Halk Partisi’nde vardır ve davaları için harekete geçmeye hazırdır. Bu bakış açısıyla, kişi merkezli değil, ilke ve program merkezli bir anlayışla yürüteceğimiz kurultay sürecini fiili olarak başlatmış bulunuyoruz.

Yerel seçimler öncesi CHP il başkanları ve örgütü olarak her aşamada kendimizi sorgulayacak, eksikliklerimizi tamamlayacak, demokratik bir parti tüzüğünü hayata geçirecek ve kurultayımızı da tamamlayarak kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kimsesizlerin kimsesi” diyerek tariflediği Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Bu sayede daha da güçlenecek, topluma umut olacak ve hep birlikte başaracağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur…”

ad826x90

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.