DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15937141,30%
İstanbul
14°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

SİBEL GÜLTEKİN AKHAN, UNIQUE MIND CONSULTANCY’NİN BENZERSİZ YAKLAŞIMINI PAYLAŞIYOR
  • MAGAZİN BORSASI
  • YAŞAM
  • SİBEL GÜLTEKİN AKHAN, UNIQUE MIND CONSULTANCY’NİN BENZERSİZ YAKLAŞIMINI PAYLAŞIYOR

SİBEL GÜLTEKİN AKHAN, UNIQUE MIND CONSULTANCY’NİN BENZERSİZ YAKLAŞIMINI PAYLAŞIYOR

ABONE OL
Şubat 10, 2024 12:15
SİBEL GÜLTEKİN AKHAN, UNIQUE MIND CONSULTANCY’NİN BENZERSİZ YAKLAŞIMINI PAYLAŞIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ad826x90
ad826x90

Son zamanlarda Ekose Konfeksiyon programında yapılan bir röportajda, Unique Mind Consultancy’nin ortaklarından Sibel Gültekin Akhan, şirketlerini diğer danışmanlık firmalarından ayıran özellikleri anlattı. 2016 yılında kurulan Unique Mind Consultancy, her müşterinin dinamiklerine uygun butik ve esnek çözümler sunan benzersiz bir ortaklık anlayışıyla faaliyet gösteriyor. Şirket, seçme ve yerleştirme hizmetlerinin yanı sıra İstanbul dışındaki farklı şehirlere uzanan geniş bir yelpazede hizmet sunuyor.

Akhan, şirketlerinin iki girişimci kadından oluşması nedeniyle hem danışmanlık hem de müşteri tarafında deneyime sahip olduklarına vurgu yaptı. Bu çift perspektif, şeffaf ve etkili çözümler sunma konusunda hızlı bir şekilde hareket etmelerini sağlıyor ve müşterileriyle güven ilişkileri kurmalarına yardımcı oluyor. Şirket, öncelikle orta ve üst düzey pozisyonlara odaklanmakta ve Türkiye genelinde farklı şehirleri kapsayan geniş bir kapsama sahiptir.

Unique Mind Consultancy’yi diğerlerinden ayıran bir diğer özellik ise koçluk ve marka algısı ölçümü gibi yenilikçi hizmetleri içermesidir. Şirket, bireysel ve takım koçluğu, yönetici koçluğu ve kariyer koçluğu gibi çeşitli HR alanlarında koçluk hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, şirketin “marka algısı ölçümü” adını verdiği yeni bir hizmeti bulunmaktadır. Bu yenilikçi yaklaşım, firmaların aday ve şirket memnuniyetini ölçerek şirket algısını güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

ad826x90

Yapay zekanın iş gücü üzerindeki potansiyel etkileri konusundaki bir soruya cevap verirken, Akhan olumlu bir bakış açısı ortaya koydu. Belirli rollerin otomatize edilebileceğini kabul ederken, AI’nın bir tehdit değil, destekleyici bir unsur olarak görülmesi gerektiğini vurguladı. Akhan, bu değişen manzaraya uyum sağlamanın önemini vurgulayarak, özellikle yaratıcılık, problem çözme becerileri ve duygusal zeka gibi insan niteliklerini güçlendirmeye odaklanmanın önemine işaret etti.

Son olarak, hibrit çalışma modellerinin son dönemdeki trendine değinen Akhan, özellikle genç nesiller arasında uzaktan veya hibrit çalışmanın tercih edildiğini belirtti. Z ve Alfa kuşaklarının bu yöntemi benimsemeye daha eğilimli olduğunu söyleyen Akhan, X ve Y kuşaklarının hala yüz yüze sosyalleşmeye meyilli olabileceğini, ancak yeni çalışma modellerinin tüm yaş grupları için faydalı olabileceğini öne sürdü.

Sonuç olarak, Sibel Gültekin Akhan liderliğindeki Unique Mind Consultancy, yenilikçi ve uyarlanabilir yaklaşımıyla danışmanlık sektörünün öncüleri arasında yer alıyor. İstihdam, yapay zeka entegrasyonu ve çalışma modellerinin değişen peyzajında, şirketin özel ve etkili çözümler sunma taahhüdü değişmez kalıyor.

ad826x90

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.