DOLAR 31,0208 0.04%
EURO 33,7846 0.6%
ALTIN 2.024,840,35
BITCOIN 16054841,24%
İstanbul

AÇIK

16:20

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

DR. ELİF ALTÜRK’ÜN AKADEMİK VE TEKNOLOJİ TRANSFERİNDEN İLHAM VEREN HİKAYESİ!
  • MAGAZİN BORSASI
  • YAŞAM
  • DR. ELİF ALTÜRK’ÜN AKADEMİK VE TEKNOLOJİ TRANSFERİNDEN İLHAM VEREN HİKAYESİ!

DR. ELİF ALTÜRK’ÜN AKADEMİK VE TEKNOLOJİ TRANSFERİNDEN İLHAM VEREN HİKAYESİ!

ABONE OL
Şubat 13, 2024 14:43
DR. ELİF ALTÜRK’ÜN AKADEMİK VE TEKNOLOJİ TRANSFERİNDEN İLHAM VEREN HİKAYESİ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ad826x90
ad826x90

İstanbul Okan Üniversitesi’nin TTO (Teknoloji Transfer Ofisi) Direktörü olan Doç. Dr. Elif Altürk’ün akademik ve teknoloji transferi serüveni, dikkat çeken bir başarı hikayesine dönüşüyor. Altürk, başlangıçta kimya öğretmenliği hayali ile yola çıksa da, lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladığı ODTÜ’den sonra doktorasını İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirmiş ve ardından Fransa’da post-doktora çalışmalarına imza atmıştır.

Bu zorlu süreçlerin ardından 13 yıl boyunca TÜBİTAK’ta uzman araştırmacı olarak çalışan Altürk, organik LED’ler ve güneş enerjisi alanlarında uzmanlaşmış ve birçok üretim testine katkı sağlamıştır. 1.5 yıl önce İstanbul Okan Üniversitesi’ne geçiş yapan Altürk, hem TTO Direktörlüğü görevini üstlenmiş, hem de elektronik mühendisliği alanında akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Ancak Elif Altürk’ün hikayesi sadece akademik başarılarla sınırlı değil. Altürk, ailesinin öğretmenlik geleneğinden gelmesine rağmen, akademik kariyerine yön verirken bir master programına katılma kararı almış. Bu karar, onu akademik dünyaya ve sonrasında teknoloji transferine yönlendirmiş. Akademisyenlik ve TTO Direktörlüğü görevlerinin yanı sıra Altürk, kişisel gelişimle de ilgileniyor ve “Mutluluğun İzinde” adlı kitabı ile bu konuda seminerler veriyor.

ad826x90

Dr. Altürk, kariyerindeki başarılarının ardında yılmazlık ve iletişim becerilerinin önemli bir rol oynadığını vurguluyor. Başarısızlıkların birer öğrenme fırsatı olduğuna inanan Altürk, risk alma kapasitesinin girişimciler için hayati bir özellik olduğunu ifade ediyor.

İstanbul Okan Üniversitesi’nde TTO bünyesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Altürk, özellikle akademisyenlere ve öğrencilere AR-GE projeleri konusunda rehberlik yaptıklarını, sanayi ile ilgili projeleri duyurduklarını ve projelerin yönetimi konusunda destek verdiklerini belirtiyor. Ayrıca, fikirleri olan girişimcilerle de iletişime geçerek patentleme ve ticari sır konularında yardımcı olduklarını ifade ediyor.

Dr. Elif Altürk’ün hikayesi, öğrenmeye ve gelişmeye açık olmanın, risk almanın, başarısızlıklardan ders çıkartmanın ve sürekli iletişim halinde olmanın önemini vurguluyor. Altürk, gelecek hedeflerini, ülkedeki girişimci sayısını artırmak, yeni firmaların ve akademisyenlerin ortaya çıkmasını teşvik etmek olarak belirliyor. Bu hedef doğrultusunda, akademik ve girişimcilik alanında destek ve rehberlik çalışmalarına devam ederek, ülkede katma değeri yüksek ürünlerin ortaya çıkmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Dr. Elif Altürk’ün akademik başarıları, kişisel gelişimine olan ilgisi ve teknoloji transferine katkıları, onu Türkiye’nin önde gelen bilim insanlarından biri olarak öne çıkarıyor.

ad826x90

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.